Altın Oran ve Kabe Mucizesi (Kabe’nin sırrı)

Reklamlar

122 responses to this post.

 1. […] Altın Oran ve Kabe Mucizesi (Kabe’nin sırrı) Altın oran, doğada sayısız canlının ve cansızın şeklinde ve yapısında bulunan özel bir orandır. Doğada bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, yüzyıllarca sanat ve mimaride uygulanmış, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır. Doğada en belirgin örneklerine insan vücudunda, deniz kabuklulularında ve ağaç dallarında rastlanır. Platon‘a göre kozmik fiziğin anahtarı bu orandır. Altın oranı bir dikdörtgenin boyunun enine olan “en estetik” oranı olarak tanımlayanlar da vardır. […]

  Cevapla

  • Posted by metin on Haziran 11, 2009 at 6:37 pm

   Kardeşler, 19 mucizesi dendiği zaman da müslümanlar heyecanlanmışlardı. Sonra kendince bu sayıyı her sureye uygulayan alim denen bu kişiler 19 sayısına uymadığı için bazı surelere ekleme veya çıkarma yapıldığını söylediler ve kafir oldular. Bence bu konulara fazla takılmayalım. Allaha rabbimiz olduğu için iman ettik. Rasulü nasıl iman etmemizi istediyse o şekilde iman ettik. Allah bütün müslümanları korusun ve hayır için çalışanların yardımcısı olsun.

   Cevapla

 2. Posted by selim sahin on Nisan 5, 2009 at 10:04 pm

  harita üzerinden yapilan değerlendirme biraz yalan dolan olmuş. çünkü bir küre olan dünyayı farklı yerlerinden açıp farklı şekilde dikdörtgen bir görsel oluşturabilirsiniz. kaldı ki 19. yüzyıla kadar çin’de ve japonya’da kullanılan tüm haritalarda amerika kıtası en doğuda yer almaktadır, dünyanın en batısı avrupa ve afrikadır. eğer böyle bir haritayı hala kullanıyor olsaydık muhtemelen altın oran noktası belki hindistan’da bir yer olacaktı…
  insan yapısı materyaller üzerinden minik aklımızın alamayacağı hikmetler üzerinde zayıf çalışmalar yapmaya gerek yok. Allah’a olan imanımızın sebebi bu olacaksa olmasın daha iyi. ne zamandır islam dininden çıkıp pozitivizm dinine mensup olduk. yeter ya, bilim bilim bilim nereye kadar. iman et kardeşim, teslim ol!

  Cevapla

  • SEVGİLİ ABİCİM HERKES SİZİN GİBİ İSLAM COĞRAFYASINDA DOĞUP İSLAM TERBİYESİ ALMIYOR.TESLİM OLUN DİYORSUNUZ ÇOK GÜZEL ZAMAN AHİR ZAMAN FARKINDA DEĞİLSİNİZ GALİBA ETRAFIMIZI MATERYALİST FELSEFE DARVİNİZM TABİAT PERESTLİK SARMIŞ VE BU DİNSİZ ÇEVRELER TARAFINDAN İŞTE İZLEDİĞİNİZ MÜKEMMEL YAPILMIŞ ETKİLEYİCİ BELGESEL GİBİ ÖRNEKLERİYLE YAPIYORLAR.HELAL OLSUN YAPANA BÖYLE ŞEYLER İÇİN GEÇ BİLE KALINDI.KALDI Kİ İLMİ NİYE YABANA ATIYORUZ.İLMİ YARATAN YÜCE ALLAH DEĞİLMİ.ŞINU BİLELİM Kİ KALBİN ZİYASI ULUM U DİNİYEDİR AKLIN ZİYASI ULUM U FENNİYEDİR.İKİSİNİN BİRLEŞMESİYLE HAKİKAT TECELLİ EDER.SAYGILAR.

   Cevapla

   • Posted by RECEP GENÇ on Haziran 22, 2009 at 8:18 pm

    Sadık kardeş çok haklısın.Herkes bizim kadar şanslı değil.Bir avrupalı tabiki bizim kadar şanslı olamaz.Gerçi ALLAHÜ TEALA istediğine istediği an hidayet verir ama bu her zaman olmaz.Oradaki insanların inanması içinde böyle bilimsel gerçekler lazım.Biz elhamdülilah inanıyoruz bize böyle şeyler gerekmez.Ama onlar için gerekli.Onlar daha çok mantı arıyorlar.Eğer Selim kardeş gibi düşünürsek onlar asla inanmaz.Bu yüzden böyle şeylerde gerekli.Onlar bir iman etsin de nasıl ederse etsin nasılsa onlar doğru yolda olduklarının farkına varıırda gerisi gelir.Yani YÜCE RAB bimizin bu harikalarını bilsek de fena mı olur ?Sagılar…

 3. Posted by sorularlaislamiyet on Nisan 6, 2009 at 9:04 am

  bir yorumdan alıntı..

  “İnanın şoktayım ve titriyorum.
  Bu mucize ötesi birşey. Altın oran hesabıma göre yeryüzünde 8 ana nokta var 7’si denizlerde (4’si Pasifikte, 2’si Atlantik’te biri de Hint Okyanusunda). Sadece biri karada o da Mekke.
  Bu buluşa imza atan Sn. Erdem Çetinkaya’yı canı gönülden kutluyor ve kitabı ve filmini sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgi ve Saygılarımla…”

  Cevapla

 4. Posted by sorularlaislamiyet on Nisan 6, 2009 at 9:11 am

  ama İMAN noktasında kainatta bulunan delillerde Cenab-ı Allah’ı tanımamızda birer vesiledirler..
  Mü’minler her olayda imanlarını ziyadeleştirirler..

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: